Αιτήσεις Εισαγωγής για το Ακαδημαϊκό Έτος 2020/2021

Posted: March 20, 2020

Το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου, ανακοινώνει την έναρξη του νέου κύκλου σπουδών για το Φθινοπωρινό Τετράμηνο 2020 στις 28 Σεπτεμβρίου 2020.

Υποψήφιοι φοιτητές/τριες ή ενδιαφερόμενοι για μετεγγραφή στο Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου μπορούν να υποβάλλουν αίτηση ΕΔΩ.

Το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου συγκαταλέγεται ανάμεσα στα 301+ πανεπιστήμια παγκοσμίως των Times Higher Education University Ιmpact Rankings.

Έχει αξιολογηθεί από τoν QS TOP UNIVERSITIES (QS StarsTM) με τον υψηλότερο δείκτη «πέντε Αστέρια» στους τομείς της Διδασκαλίας, των Εγκαταστάσεων/Υποδομών, της Κοινωνικής Ευθύνης, της Διεθνοποίησης, της Απασχολησιμότητας και της Στήριξης των φοιτητών.

Οι υποψήφιοι μπορούν να ενημερωθούν για τα  προγράμματα σπουδών, τη δυνατότητα μετεγγραφής και συνέχισης σπουδών στο Πανεπιστήμιο, τα δίδακτρα, τη φοιτητική ζωή στην Κύπρο, τη στέγαση, τη διαδικασία εισαγωγής, το πρόγραμμα Erasmus, και τις διεθνείς αναγνωρίσεις του Πανεπιστημίου.

Μπορείτε να δείτε αναλυτικά τα προγράμματα σπουδών που προσφέρουν οι 5 Σχολές του ΕΠΚ:

Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε μαζί μας στο 00357 22713000 και στο [email protected]