Διαδικτυακή εκδήλωση ενημέρωσης για Εισαγωγή στο EUC Εαρινό Εξάμηνο 2022

Το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου ανακοινώνει την έναρξη υποβολής αιτήσεων εισαγωγής νέων φοιτητών και υποψηφίων για μετεγγραφή για το Εαρινό Εξάμηνο 2022 (έναρξη σπουδών 14 Φεβρουαρίου 2022) και διοργανώνει διαδικτυακή εκδήλωση ενημέρωσης την Τετάρτη 19 Ιανουαρίου στις 6μ.μ.

Μάθε για τις Σχολές, τα  προγράμματα σπουδών, τη διαδικασία και τα κριτήρια εισδοχής και τη φοιτητική ζωή στο EUC.

Στην εκδήλωση θα υπάρχει σύνδεση με το Πανεπιστήμιο, ώστε συμμετέχοντες θα έχουν  μια πραγματική εικόνα της Πανεπιστημιούπολης και των υποδομών που στηρίζουν τα προγράμματα σπουδών.

Παράλληλα οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούν να συνδεθούν ζωντανά και να συνομιλήσουν σε εικονικά – virtual sessions με εξιδεικευμένους συμβούλους Εισδοχής.

Με βάση τα αποτελέσματα της παγκόσμιας αξιολόγησης πανεπιστήμιων QS Stars University Ratings 2021, το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου έλαβε την ανώτατη διάκριση Πέντε Αστέρια (rated excellent) για τη συνολική του επίδοση. Επιπλέον, το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου έλαβε πέντε αστέρια για τις επιδόσεις του στους τομείς της διδασκαλίας, της απασχολησιμότητας, της διεθνοποίησης, της στήριξης των φοιτητών, της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης και για το πρόγραμμα Ιατρικής.

Η εκδήλωση θα διεξαχθεί στα ελληνικά.

Περισσότερες πληροφορίες:

Γραφείο Εισδοχής Φοιτητών: τηλ. 00357 – 22713000 ή email:  [email protected]