Διαδικτυακή Παρουσίαση: Ενημέρωση για τις Σχολές και τα Προγράμματα Σπουδών

Το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου θα πραγματοποιήσει διαδικτυακή εκδήλωση ενημέρωσης των προγραμμάτων σπουδών που προσφέρει την Τετάρτη 2 Δεκεμβρίου 2020 στις 6:30 μ.μ.

ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΕΔΩ

Πρόκειται για μια πρωτοποριακή διαδραστική παρουσίαση όπου ο Πρύτανης και Διοικητικό προσωπικό θα ενημερώσουν για τα προγράμματα σπουδών, τη διαδικασία εισαγωγής και θέματα στέγασης.

Επιπρόσθετα, θα υπάρχει σύνδεση με χώρους της πανεπιστημιούπολης συμπεριλαμβανομένων των εργαστήριων Ιατρικής, Οδοντιατρικής, Φαρμακευτικής και Βιολογίας. Έτσι, οι συμμετέχοντες θα έχουν μια πραγματική εικόνα της Πανεπιστημιούπολης και των υποδομών που στηρίζουν τα προγράμματα σπουδών.

Παράλληλα οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούν να συνδεθούν ζωντανά και να συνομιλήσουν σε εικονικά – virtual session με εξιδεικευμένους συμβούλους Εισδοχής για ερωτήματα ή απορίες που μπορεί να έχουν.

Το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου κατατάσσεται μεταξύ των κορυφαίων 101+ πανεπιστημίων του κόσμου στη κατάταξη των Times Higher Education (THE) Impact Rankings 2020 στο τομέα της Καινοτομίας, Επιχειρηματικότητας και Υποδομών.

Δωρεάν Εγγραφή εδώ.

Το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου δέχεται αιτήσεις εισαγωγής νέων υποψηφίων καθώς φοιτητών από μετεγγραφή για το Εαρινό Εξάμηνο 2021 και για το Ακαδημαϊκό Έτος 2021-2022.

Έναρξη νέου κύκλου σπουδών Εαρινού Εξαμήνου : 8 Φεβρουαρίου 2021

Περισσότερες πληροφορίες Γραφείο Εισδοχής Φοιτητών τηλ. +357-22713000 ή email: [email protected]