Halting Harassment and Abuse in Sports using Learning Technologies (HALT)

Ημερίδα

Tην Τρίτη 7 Μαΐου 2019 και ώρα 11.30-13.30 στην αίθουσα 118 του Πανεπιστημίου μας θα διεξαχθεί Ημερίδα με θέμα «Παρενόχληση και Κακοποίηση στον Αθλητισμό» στην οποία θα παρουσιάσουν τις θέσεις τους σημαντικά πρόσωπα του Αθλητισμού της Κυπριακής Δημοκρατίας.

Η Ημερίδα θα διεξαχθεί στο πλαίσιο των δράσεων του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus+ με τίτλο «Halting Harassment and Abuse in Sports using Learning Technologies» στο οποίο συμμετέχει και το Πανεπιστήμιό μας. Το συγκεκριμένο πρόγραμμα αποσκοπεί να ευαισθητοποιήσει, να υποστηρίξει και να παράσχει την αναγκαία γνώση στους ανθρώπους που έχουν άμεση εμπλοκή με τα σπορ σχετικά με την παρενόχληση και την κακοποίηση στον αθλητισμό, συμπεριφορές που θεωρούνται παραβιάσεις των ανθρωπίνων δικαιωμάτων.

Η Ημερίδα απευθύνεται κυρίως σε άτομα που έχουν σχέση με τον αθλητισμό και είναι σημαντική διότι είναι συλλογική η ευθύνη για τον εντοπισμό και στην καταπολέμηση του φαινομένου.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη συμ μετοχή σας.

Halting Harassment and Abuse in Sports using Learning Technologies