ΕΚΛΟΓΕΣ ΕΝΩΣΗΣ ΑΣΚΟΥΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΝΕΩΝ ΔΙΚΗΓΟΡΩΝ ΑΘΗΝΩΝ – ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ ΤΗΣ ΝΟΜΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΜΑΣ

Posted: March 28, 2024

Την Παρασκευή 29 Μαρτίου 2024 διεξάγονται οι εκλογές για την ανάδειξη του Διοικητικού Συμβουλίου της Ένωσης Ασκουμένων και Νέων Δικηγόρων Αθηνών (ΕΑΝΔΑ).

Η Νομική Σχολή και ο Σύλλογος Ελλήνων Αποφοίτων του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου Κύπρου εκφράζουν την πλήρη υποστήριξή τους προς τον απόφοιτό μας, Ανδρέα Τερζίμπαση, ο οποίος μετά την επιτυχημένη θητεία του ως Πρόεδρος της ΕΑΝΔΑ διεκδικεί ξανά θέση ευθύνης.

Με τις αρχές, το ήθος και τη μεθοδικότητά του, πιστεύουμε ακράδαντα πως μπορεί να ανταποκριθεί επάξια στο ρόλο που η ΕΑΝΔΑ καλείται να διαδραματίσει στα νομικά, επιστημονικά και δικηγορικά δρώμενα της Αθήνας για την επόμενη κρίσιμη διετία.

Αποτελεί ιδιαίτερη χαρά και τιμή, εκλεκτά μας μέλη, συναπόφοιτοι και συνάδελφοι να λαμβάνουν μέρος στην εν λόγω διαδικασία, πρεσβεύοντας τις αρχές και τις αξίες νέων ανθρώπων, καταρτισμένων επιστημόνων και δυναμικών δικηγόρων, νέων επαγγελματιών που πιστεύουν στον εκσυγχρονισμό των ιδεών και επιδιώκουν την πρόοδο, επιφέροντας καινοτομίες, αλλαγές και λύσεις.