Posted: November 20, 2019

Κατά την τελετή αποφοίτησης των μεταπτυχιακών φοιτητών Οδοντιατρικής του Mohammed Bin Rashid University of Medicine and Health Sciences την 12η Νοεμβρίου 2019 στο Ντουμπάι, ΗΑΕ ανακοινώθηκε η απονομή, για πρώτη φορά από το ίδρυμα, του τίτλου του Επίτιμου Καθηγητή στον Εκτελεστικό Κοσμήτορα και Καθηγητή Ορθοδοντικής του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου Κύπρου κ. Αθανάσιο Ε. Αθανασίου. Η διάκριση αυτή απονεμήθηκε για να αναγνωριστεί η επιστημονική συμβολή του στην Ορθοδοντική, σε τοπικό και διεθνές επίπεδο, και η ακαδημαϊκή δράση του για την εξέλιξη και ανάδειξη του ιδρύματος σε περιφερειακό κέντρο μεταπτυχιακών οδοντιατρικών σπουδών κατά την θητεία του ως κοσμήτορας. Η απονομή πραγματοποιήθηκε από την Dr. Raja Al Gurg, Αντιπρόεδρο του Δ.Σ. του Dubai Healthcare City Authority με την παρουσία του Αντιπρύτανη Amer Sharif και του Κοσμήτορα Zaid Baqain.