Νέος Πρόεδρος της ΕΑΝΔΑ, απόφοιτος της Νομικής Σχολής του Πανεπιστημίου μας

Posted: June 16, 2023

Το Διοικητικό Συμβούλιο της Ένωσης Ασκουμένων και Νέων Δικηγόρων Αθηνών (ΕΑΝΔΑ) συνεδρίασε στις 9 Ιουνίου 2023 και εξέλεξε το νέο προεδρείο του οποίου τα ηνία αναλαμβάνει ο απόφοιτος της Νομικής Σχολής του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου Κύπρου, Ανδρέας Τερζίμπασης.

Ο Σύλλογος Ελλήνων Αποφοίτων Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου Κύπρου, έδωσε το παρών και σε αυτή την εκλογική διαδικασία στηρίζοντας όλα τα μέλη του, που πιστεύουν στον εκσυγχρονισμό των ιδεών και επιδιώκουν την πρόοδο.

Αποτελεί ιδιαίτερη χαρά και τιμή, απόφοιτοι της Νομικής Σχολής του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου Κύπρου να λαμβάνουν μέρος σε διαδικασίες μέσω των οποίων μπορούν να επιφέρουν καινοτομίες, αλλαγές και λύσεις.

Η Νομική Σχολή και ο Σύλλογος Ελλήνων Αποφοίτων του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου Κύπρου εύχεται στον κ. Ανδρέα Τερζίμπαση,  Πρόεδρο Διοικητικού Συμβουλίου της ΕΑΝΔΑ κάθε επιτυχία στην ανάληψη των νέων του καθηκόντων. Με τις αρχές, το ήθος και τη μεθοδικότητά του, θα ανταποκριθεί επάξια στο ρόλο που η ΕΑΝΔΑ καλείται να διαδραματίσει στα νομικά -επιστημονικά και δικηγορικά- δρώμενα της Αθήνας.