Μεγάλη επιτυχία του Πανεπιστημίου μας στα Κυπριακά Βραβεία Έρευνας του Ιδρύματος Έρευνας και Καινοτομίας

Posted: December 16, 2019

Το υψηλό επίπεδο επιστημονικής αριστείας των διδασκόντων στο Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου επιβεβαιώθηκε στην τελετή απονομής των Βραβείων Έρευνας του Ιδρύματος  Έρευνας και Καινοτομίας (ΙδΕΚ).

Στην κατηγορία του Νέου Ερευνητή 2019 στη θεματική ενότητα «Κοινωνικές και Ανθρωπιστικές Επιστήμες», το βραβείο απονεμήθηκε στη Δρα Βενετία Αργυροπούλου, Λέκτορα της Νομικής Σχολής του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου.

Στη Δρα Χρυστάλλα Αντωνίου απονεμήθηκε το βραβείο στην κατηγορία του Νέου Ερευνητή 2019 στη θεματική ενότητα «Επιστήμες Ζωής».

Στην κατηγορία του Νέου Ερευνητή 2019 στη θεματική ενότητα «Φυσικές Επιστήμες και Μηχανική», το βραβείο απονεμήθηκε στον Δρ Ανδρέα Στυλιανού, μεταδιδακτορικό ερευνητή του Εργαστηρίου Βιοφυσικής του Καρκίνου του Πανεπιστημίου Κύπρου και επιστημονικό συνεργάτη του Ευρωπαϊκού Πανεπιστήμιου Κύπρου.

To Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου συγχαίρει θερμά τους Δρ Αργυροπούλου, Αντωνίου και Στυλιανού και τους εύχεται μεγαλύτερη επιτυχία στη μελλοντική ερευνητική  τους σταδιοδρομία.